שתלים דנטליים בשילוב לייזר

"את השתל הראשון שלי ביצעתי בשנת 1989 – מעל 30 שנות נסיון
ואלפי פעולות השתלה מבטיחים את הטיפול הנכון לכל מקרה"
ד"ר אמיל ליטבק

 

מה זה שתל? 

שתל ברפואת שיניים הינו יתד עשוי טיטניום אשר מוחדר לתוך עצם הלסת באזור מחוסר שן או שיניים. הפעולה הכירורגית הדרושה לצורך החדרת השתל הנה פשוטה יחסית וסיכוי קליטת השתלים בלסת הינו מאוד גבוה – כ 90%. ישנם שתלים בצורות שונות: יש הנראים כבורג ויש כאלה שלא. אין לכך חשיבות גדולה מדי. כמו כן אין חשיבות לארץ הייצור של השתל. אל תסתנוורו מרופאים האומרים שהם עובדים רק עם תוצרת חוץ (גרמניה, ארה”ב וכו’). שתלים המיוצרים בישראל הינם ברמה גבוהה במיוחד ואינם נופלים בשום אופן משתלים מתוצרתה של כל מדינה אחרת בעולם. שתלים ישראליים נמכרים בעשרות מדינות בעולם ונחשבים לטובים ביותר.

שתל למעשה מהווה תחליף לשורש של שן שנעקרה. ב25 השנים האחרונות נושא השתלים הדנטליים הפך מניתוח מסובך שנעשה ע”י מומחים בלבד, להליך כירורגי פשוט יחסית הנעשה במרפאת שיניים מדי יום. לעתים אפשר להשתיל את השתל מיד אחרי שעוקרים את השורש ולעתים יש צורך להמתין זמן מה לריפוי אזור העקירה.

האם יש שן מיד אחרי השתלה?

בד”כ לא אך יש מצבים בהם מיד לאחר ביצוע השתלים ניתן גם לבנות על שתלים אלה כתרים (שיניים),
מנגד ישנם גם מצבים בהם יש להמתין 3-6 חדשים בטרם אפשר לבנות כתרים על השתלים.
המקרים נבדלים במספר השתלים, מיקומם ובמצב הכללי של חלל הפה ובמצבו הבריאותי של המטופל.

חוסר שן או שיניים ניתן לשחזר באחת משלוש דרכים:

  • שתלים דנטליים.
  • גשר על שיניים קיימות.
  • תותבת נשלפת – שתל דנטלי הוא מתקן מתכתי (טיטניום) המוחדר לתוך עצם הלסת באזור מחוסר שיניים. יתרונות השתל הם רבים אך חשוב לדעת שלא בכל מקרה של שיקום (שחזור) שן או שיניים חסרות, שתל הוא הפתרון המועדף. קיימת נטיה אצל רופאי שיניים רבים להעדיף שתל גם במקרים שלא לצורך, וזאת בגלל סיבות לא מקצועיות.

יש לדרוש מרופא השיניים את מגוון תכניות הטיפול האפשריות לכל מטופל וכן את היתרונות והחסרונות של כל תכנית טיפול. הנסיון הוא הקרטריון החשוב ביותר בכירורגית שתלים דנטליים וזאת משום שהוא מבטיח יכולת שיקול דעת והתאמה נכונה של תכנית טיפול לכל מטופל.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה – שלח הודעה או חייג: 077-2222272

דילוג לתוכן